Достапни линкови

75-годишнина: Животот во социјалистичка Југославија

Историски фотографии ја прикажуваат приказната за социјалистичка Југославија.

Фотографиите пренесуваат мал дел од тоа како се живеело во социјалистичка Југославија од нејзиното основање пред 75 години на 29 ноември 1945 година, до нејзиниот катастрофален колапс во 90-тите години на минатиот век.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG