Достапни линкови

15 години независно Косово: спорот со Белград го кочи развојот


15 години независно Косово: спорот со Белград го кочи развојот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

И по 15 години од независноста, тензиите меѓу српското малцинство од северно Косово и косовската полиција ги одвраќаат странските инвеститори. Тие го сметаат Косово за опасен регион во кој не сакаат да ги вложат своите пари, велат косовски бизнисмени и ја повикуваат владата да го реши овој проблем.

Категории

XS
SM
MD
LG