Достапни линкови

70 години НАТО, од воен пакт до глобална сила


70 години НАТО, од воен пакт до глобална сила
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:26 0:00

Седумте децении на НАТО го оправдаа постоењето на овој воено политички сојуз. Според оценките, Алијансата придонесе за помирен и побезбеден свет. Токму тоа дава надеж и за натамошен нејзин развој. Во „Темата на неделата“ говориме за НАТО, но и за Македонија во овој сојуз.

XS
SM
MD
LG