Достапни линкови

2019: Годината низ фотографии

Масовни протести пропратени со насилство во повеќе земји, пожарот во катедралата Нотр Дам, комичарот кој стана претседател на Украина пред да биде вмешан во внатрешно-политички спор во САД, додека тинејџерка предизвика акција, но и контроверзии, поради нејзините предупредувања за климатските промени. Низ слики погледнете кои беа едни од најзначајните лица и настани во светот во 2019 година.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG