Достапни линкови

Глобални активности против расната неправда

Во САД и во светот продолжуваат протестите и активностите против расната неправда, по убиството на афроамериканецот Џорџ Флојд во полициски притвор кон крајот на минатиот месец.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG