Достапни линкови

5 поенти за гасоводот Северен тек 2


5 поенти за гасоводот Северен тек 2
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

По привремениот застој од една година, гасоводот Северен тек 2, повторно се гради. Ќе ја поврзе Русија со Германија, заобиколувајќи ја Украина. Што е спорно?

Категории

XS
SM
MD
LG