Достапни линкови

Вулканот кој еден месец го уништува островот Ла Палма

По педесет години мирување, вулканот Камбре Виеја еруптираше на островот Ла Палма на Канарските Острови на 19 септември. Активноста на вулканот трае оттогаш и е проследена со помали земјотреси и со лава што тече од неговите три картери.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG