Достапни линкови

Втора група Авганистанци пристигнаа во Скопје


Втора група Авганистанци пристигнаа во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

На аеродромот во Скопје денеска слета нова група од 44 Авганистанци кои се активисти од организацијата „Тиркиз Маунтајн“ (Тurquoise Мountаin) основана од принцот Чарлс. Меѓу нив се и членови на нивните семејства. Првата група од 149 Авганистанци пристигнаа на 31 август. Десетици илјади Авганистанци ја напуштија земјата откако Талибанците ја преземаа власта.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG