Достапни линкови

Во Хрватска свечено отворен Пељешкиот мост

Синоќа беше пуштен во употреба Пељешкиот мост долг 2,4 километри, кој ги поврзува полуостровот Пељешац и јужниот дел на Хрватска со остатокот од земјата, заобиколувајќи ја Босна и Херцеговина.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG