Достапни линкови

Во Судан продолжуваат протестите против воениот удар


Во Судан продолжуваат протестите против воениот удар
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Демонстранти и натаму на улиците во Картум во Судан во протест против вонредната состојба што ја прогласи Абдел Фатах ал-Бурхан кој ги распушти властите што ја водеа демократската транзиција. ОН ова го оценија како воен пуч.

Категории

XS
SM
MD
LG