Достапни линкови

Во сиромаштија и сончевата енергија е скапа


Во сиромаштија и сончевата енергија е скапа
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:16 0:00

Зголемените трошоци за струја и загриженоста за животната средина се главната причина зошто сѐ почесто се размислува на алтернативни извори на енергија. На сончевата енергија се гледа како на едно од решенијата, но тука постојат низа пречки.

Категории

XS
SM
MD
LG