Достапни линкови

Во село Лазец родено теле со две глави


Во село Лазец родено теле со две глави
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Теле со две глави, исклучително ретка состојба, се роди во Лазец, село во Македонија, во петокот. Земјоделецот Васко Петровски вели дека ветеринарот што го прегледал телето му кажал дека нормално функционира. Телето има споени черепи, два пара очи, две усти, еден пар уши, а при цицање млеко со една уста, другата репродуцира движење истовремено. Сепак, некои ветеринари велат дека случаи на полицефалија се ретки, а телето има само мали шанси за преживување.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG