Достапни линкови

Во светот на биткоин


Во светот на биткоин
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Биткоинот се повеќе го привлекува вниманието на јавноста. Иако станува збор за дигитална валута чија вредност варира од ден на ден таа претендира да го замени сегашниот систем на банкарски трансакции особено откако некои големи компании почнаа да тргуваат со неа. Еве како функционира биткоинот.

Категории

XS
SM
MD
LG