Достапни линкови

Во Мјанмар продолжуваат протестите и покрај убивањето демонстранти

Неколку лица беа убиени, а многумина повредени на 28 февруари, додека безбедносните сили ја интензивираа употребата на сила за сузбивање на демонстрациите против пучот по повеќенеделните немири од воениот удар на 1 февруари.

Во понеделникот многу народ се врати на улиците на најголемиот град во Мјанмар, решени да продолжат со протестите против заземањето на власта од страна на армијата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG