Достапни линкови

Во Москва е при крај новата огромна воена црква

На фотографиите се прикажани сјајни ентериери и контроверзни мозаици во црквата што се гради за одбележување на советската победа над нацистичка Германија во Втората светска војна.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG