Достапни линкови

Во иселеното село Мечкуевци сепак живее некој


Во иселеното село Мечкуевци сепак живее некој
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Селото Мечкуевци во општина Свети Николе според последниот попис е иселено. Податоците од пописот пред 20 години покажуваат дека во селото живееле 15 жители. РСЕ го посети Мечкуевци, каде сепак затекнавме луѓе. Пописот покажа дека 207 населени места во земјава се целосно иселени.

Категории

XS
SM
MD
LG