Достапни линкови

Во иранска болница која се бори со Kовид-19

Со над 20.000 нови случаи на ковид-19 и најмалку 400 смртни случаи на ден, Иран се соочува со она што изгледа како најлош бран на пандемијата досега. Откако минатата година се соочија со критики за минимизирање на вирусот, иранските власти воведоа делумни блокирања и други мерки за да се обидат да го забават ширењето на коронавирусот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG