Достапни линкови

Во егзил поради анти-хиџаб протест


Во егзил поради анти-хиџаб протест
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

„Тешко е да се напушти се и да се избега“, вели Азам Џанграви, иранка, која мораше да избега од Иран, осудена на три години затвор поради учеството во протести против задолжителното носење хиџаб.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG