Достапни линкови

Во делови од Иран нема храна, нема настава за децата


Во делови од Иран нема храна, нема настава за децата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Во југоисточната провинција во Иран, Систан – Балучистан, која е една од најсиромашните, многу деца немаат доволно храна, а и не можат да одат на училиште бидејќи немаат ниту документи дека постојат

Категории

XS
SM
MD
LG