Достапни линкови

Војниците на НАТО ги отстранија последните српски барикади на Косово


Војниците на НАТО ги отстранија последните српски барикади на Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

КФОР соопшти дека ги отстранила возилата кои останаа на патиштата по декемвриските блокади на северот на Косово. Барикадите што ги подигнаа локалните Срби во знак на протест против апсењето на поранешниот полицаец Дејан Пантиќ беа отстранети на 29 декември.

Категории

XS
SM
MD
LG