Достапни линкови

Војната нè научи да не планираме долгорочно, велат украинските бегалци во Македонија


Војната нè научи да не планираме долгорочно, велат украинските бегалци во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:33 0:00

Речиси една година по руската инвазија врз Украина, дел од украинските бегалци во Македонија се сеќаваат на 24 февруари, денот кој засекогаш го промени нивниот живот. Иако велат дека во Македонија се добро прифатени, тие се надеваат војната што побрзо да заврши и да се вратат во родната Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG