Достапни линкови

Војната им го смени животот на децата во Украина


Војната им го смени животот на децата во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Околу 500.000 деца ја напуштија Украина поради војната, но поголемиот дел од нив останаа дома. Траумите од војната кај нив се видливи. 75% од децата таму имаат психолошки проблеми.

Категории

XS
SM
MD
LG