Достапни линкови

Војната во Украина низ фотографии

Откако руското напредување во Украина запре, насилството продолжи на 23 и 24 март, бидејќи ракетните напади и артилериските напади потресоа неколку големи градови, а руски брод наводно бил уништен во јужна Украина.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG