Достапни линкови

Војната во Украина и кризата со снабдување со гас


Војната во Украина и кризата со снабдување со гас
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:09 0:00

Војната во Украина и санкциите на Западот врз Русија го нагласија прашањето: што со редовното снабдување со руски гас во Европа. Кризата, според некои, може да доведе и до позабрзано изнаоѓање нови патишта и обновивли извори на енергија. Каде Македонија го гледа ублажувањето на проблемот?

Категории

XS
SM
MD
LG