Достапни линкови

Војната во Украина во критична фаза


Војната во Украина во критична фаза
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Лиам Колинс, извршен директор на Политичкиот форум Медисон, кој исто така го советуваше украинското Министерство за одбрана за воените реформи во интервју за РСЕ оценува дека нема нешто брзо што може да ѝ стави крај на војната во Украина и затоа тој очекува таа да потрае извесно време. Ви пренесуваме дел од интервјуто што го водеше Рид Стендиш.

Категории

XS
SM
MD
LG