Достапни линкови

Воздухот има мирис и вкус, мерните станици потфрлаат


Воздухот има мирис и вкус, мерните станици потфрлаат
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:48 0:00

Мониторинг станиците што го мерат квалитетот на воздухот често имаат прекини на струја, проблеми со комуникацијата со базите на податоци, неисправности на клима уредите. Тие работат со половина капацитет, што создава сомнежи кај граѓаните за точната слика за воздухот што го дишат. Во овие податоци политичарите тврдат дека ја подобруваат состојбата.

Категории

XS
SM
MD
LG