Достапни линкови

Воено засилување: Нови фотографии за руското оружје во близина на Украина

Сателитските фотографии покажуваат масивно руско трупање на оружје и воена опрема, наводно вклучувајќи балистички ракетни системи.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG