Достапни линкови

Воени вибрации и на украинско – романската граница


Воени вибрации и на украинско – романската граница
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Романија, како членка на НАТО, има најдолга копнена граница со Украина. Алијансата најавува воено зајакнување во земјите членки од регионот поради можната руска инвазија врз Украина. Животот на романската страна од границата засега е нормален, иако се чувствува напнатоста.

Категории

XS
SM
MD
LG