Достапни линкови

„Воена тајна“ - Србија ги платила кинеските дронови 20 милиони долари


„Воена тајна“ - Србија ги платила кинеските дронови 20 милиони долари
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Србија лани набави кинески воени дронови. На промоцијата, српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не може да каже колку ги платиле, бидејќи тоа било воена тајна. РСЕ откри, набавката чини 19,3 милиони долари.

Категории

XS
SM
MD
LG