Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ - протест против „неправдите на власта“


ВМРО ДПМНЕ - протест против „неправдите на власта“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

„Мафија на робија“ и „Оставка“ скандираа демонстрантите на протестот против поскапувањето на струјата во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. На протестот се обрати лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој порача дека ова е првиот од серијата протести против како што вели „неправдите од Илинденска бр.2“ и детронизирање на власта која дошла на позиција со „украдени и поткупени избори“.

Категории

XS
SM
MD
LG