Достапни линкови

Виртуелен самит за вакцина против КОВИД-19


Виртуелен самит за вакцина против КОВИД-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Британскиот премиер Борис Џонсон беше домаќин на глобалниот виртуелен самит за вакцина против коронавирусот. Тој ги повика државите финансиски да го помогнат развојот на вакцинирањето против инфекциски заболувања.

Категории

XS
SM
MD
LG