Достапни линкови

Виенскиот бал се врати во Москва

Салата Гостини Двор од 18 век во Москва беше домаќин на младата елита на Русија за годишниот Виенски бал.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG