Достапни линкови

Видео: Светот во 2022


Видео: Светот во 2022
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:09 0:00

Руската инвазија врз Украина, смртта на кралицата Елизабета Втора, протестите во Иран, поплави, земјотреси, беа главно вестите кои доминираа во 2022-ра. Аргентина стана светски првак во фудбал.

Категории

XS
SM
MD
LG