Достапни линкови

Видеа од фронтот покажуваат интензивни битки во источна Украина


Видеа од фронтот покажуваат интензивни битки во источна Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Украинските цивили се најдоа под артилериски оган додека се обидуваа да побегнат од руските напади во Бахмут, во видео објавено на интернет од странски доброволци. Руските сили исто така ги напаѓаа украинските позиции на 100 километри југозападно од Бахмут.

Категории

XS
SM
MD
LG