Достапни линкови

Вајсмeн: Русија преку хибридни напади го шири влијанието на Западен Балкан


Вајсмeн: Русија преку хибридни напади го шири влијанието на Западен Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:30 0:00

Северна Македонија секогаш беше цел на хибридни напади, посебно на кампањите за дезинформации од Русија и нејзините поддржувачи, вели во интервју за РСЕ, Џејсон Вајсмeн- Специјален советник за борба против тероризмот во Европскиот парламент. Целта е ЕУ и НАТО да се откажат од интеграција на земјите.

Категории

XS
SM
MD
LG