Достапни линкови

Вашингтон разочаран од ЕУ и во очекување Македонија да продолжи со реформите


Вашингтон разочаран од ЕУ и во очекување Македонија да продолжи со реформите
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:23 0:00

Како да се остане позитивен по одлуката на ЕУ да не и даде датум за преговори на Северна Македонија и дали земјата ќе го изгуби ентузијазмот за реформите. Овие прашања ги мачат американските експерти додека американските политичари сметаат дека Македонија неоправдано не доби датум за преговори и покрај исполнетите обврски.

Категории

XS
SM
MD
LG