Достапни линкови

Вархеји: Во политиката нема цврсти гаранции


Вархеји: Во политиката нема цврсти гаранции
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска во Прага рече дека се надева оти преговорите со Северна Македонија и со Албанија ќе почнат во следните недели. На прашање на РСЕ дали има црвсти гаранции од Франција, Холандија и Данска, рече дека „нема цврсти гаранции во политиката“.

Категории

XS
SM
MD
LG