Достапни линкови

Вардар низ скопско тече, фекалии влече


Вардар низ скопско тече, фекалии влече
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Алармантно е загадувањето на реката Вардар во скопскиот реон. Категоризирана како 4 или 5 категорија, таа е неупотреблива, вклучително и за наводнување или за капење, со што претставува потенцијална опасност за граѓаните. Спасот се гледа во пречистителната станица.

Категории

XS
SM
MD
LG