Достапни линкови

Вакцински национализам


Вакцински национализам
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:14 0:00

Трката по набавка на вакцини против Ковид 19 во светот, покажува дека и во услови на пандемија, богатите и моќните земји се во предност. Кај нив, вакцинирањето е во тек. Македонија сеуште ги чека првите вакцини.

Категории

XS
SM
MD
LG