Достапни линкови

Вакцинација во Русија - шанса за враќање во нормала


Вакцинација во Русија - шанса за враќање во нормала
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Во Русија од почетокот на декември, се врши масовна вакцинација против коронавирусот со руската вакцина. Но, според последните истражувања, само една третина од русите се изјасниле дека ќе се вакцинираат.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG