Достапни линкови

Вакцинацијата нужна и потребна против ковид-19


Вакцинацијата нужна и потребна против ковид-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Пред вакциналниот пункт во салата „Борис Трајковски“ нема гужва и се вакцинираат граѓаните кои имаат закажан термин. Вакцинацијата се одвива непречено. Меѓу нив е и 82 годишната Вера Стојчевска Антиќ која порачува дека вакцинацијата е нужна и потребна.

Категории

XS
SM
MD
LG