Достапни линкови

Вагнеровци со нови кривични дела по враќањето од војната во Украина


Вагнеровци со нови кривични дела по враќањето од војната во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Откако беа регрутирани од Вагнер во затворите, беа испраќани во војната во Украина. По враќањето во Русија, голем дел од овие „борци“, повторно вршат насилнички кривични дела во Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG