Достапни линкови

Буџаку - Државата треба да биде поригорозна за пожарите


Буџаку - Државата треба да биде поригорозна за пожарите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:12:04 0:00

Долгите периоди без врнежи и човечкиот фактор се главните причини за избувнувањето на пожарите и затоа институциите треба да бидат многу поостри во казнувањето на оние кои несовесно ги предизвикуваат, вели директорот на ЦУК Агрон Буџаку во неделното интервју за Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG