Достапни линкови

Брзо возење и алкохол - автомобилот смртоносно оружје


Брзо возење и алкохол - автомобилот смртоносно оружје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Само во првата половина од 2022 регистрирани се вкупно 3.567 сообраќајни незгоди, од кои 46 се со смртни последици. Во најголемиот дел причината е пребрзо возење. Непочитување на сообраќајните правила има и кај возачите, но и кај пешаците.

Категории

XS
SM
MD
LG