Достапни линкови

Што по Брегзитот?


Што по Брегзитот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

Британија официјално ќе ја напушти Европската унија на 31 јануари по што двете страни ќе преминат во период на транзиција што е предвиден да заврши на 31 декември 2020 година. Што следува потоа?

XS
SM
MD
LG