Достапни линкови

Бојко Борисов победник, но тешко до нова влада во Бугарија


Бојко Борисов победник, но тешко до нова влада во Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Партијата ГЕРБ на бугарскиот екс-премиер Бојко Борисов е пред тесна победа на изборите, четврти за помалку од две години, додека гласачите бараа предвидливост од поранешниот лидер во услови на голема инфлација и војната во Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG