Достапни линкови

„Борбата“ на тетовчани за градски парк - утопија или реалност?


„Борбата“ на тетовчани за градски парк - утопија или реалност?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Тетово е единствениот град во земјава кој нема градски парк, алармираат од Иницијативата „Тетово сака парк“. Шеесетина ентузијасти, од различни возрасти и професии, бараат формирање источна зелена капија односно прв парк во градот, на површина од 16 хектари.

Категории

XS
SM
MD
LG