Достапни линкови

Борбата за источна Украина

Насилството ескалира во последните денови во и околу регионот Донбас, бидејќи руската инвазија на Украина влегува во она што Кремљ го нарекува нова „фаза“.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG