Достапни линкови

Болно здравство - без доволно лекари, пари и опрема


Болно здравство - без доволно лекари, пари и опрема
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:41 0:00

Пари, лекари специјалисти и опрема, хронично недостигаат во македонскиот здравствен систем. Македонските пациентите со месеци чекаат за термин за специјалистички прегледи особено во државните клиники каде ги добиваат 60 проценти од сите услуги.

Категории

XS
SM
MD
LG