Достапни линкови

Болници во Сараево полни со тешко болни од Ковид 19


Болници во Сараево полни со тешко болни од Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Некои билници во сараево, од септември се полни со инфицирани од Ковид 19 со тешки поледици. Повеќето од нив, невакцинирани. Искусни лекари тврдат дека такво нешто досега не виделе и оти болеста е непредвидлива.

Категории

XS
SM
MD
LG